Mikrotik vs MacBook Pro M1
Tātad, kā jau rakstīju. Mikrotik un MacBook (MBP) nu galīgi negribēja draudzēties WiFi saziņā. 5GHz diapazonā WiFi ātrums bija smieklīgi zemi 75-110 Mbit/s. Teiksiet, interneta ātrumam kā vajag. Varbūt 2010. gadā jā. Man tagad interneta pieslēgums ir 1Gbit/s un lokālais tīkls arī 1Gbit/s. Cik ironiski. Bet tagad ne par to. Pasēdēju, forumos neko neatradu, kaut Mikrotik forums piebāzts ar šiem jautājumiem “Kāpēc man ābols tik lēni strādā Mikrotik WiFi?”. Bet reālus risinājumus gan neatradu. Visi ieteica nelietot tkip šifrēšanu, vai nelietot WiFi paroli vispār. tkip es nelietoju jau sen un WiFi bez paroles, nu vai ziniet. Nākamais padoms bija iestatīt manuālus kanālus. Nelīdzēja.
Bet nu sāku domāt un pētīt. Atcerējos, ka jaunajam hAP ac^3 arī bija jāpačakarējas, lai izspiestu max ātrumu 5GHz diapazonā. Un izspiešanā ļoti labi noderēja… noderēja opcija Extension Channel.
Manā gadījumā MBP vislabāk strādā, ja Extension Channel vērtību iestata kā eCee. Tad ir vislielākie lejupielādes un augšupielādes ātrumi uz lokālo failu serveri (450-650Mbit/s). Esmu apmierināts ar sasniegto rezultātu.
Mikrotik der routēšanai, bet pats wifi viņiem ir ļoti pašvaks. Tas ko es izdarīju – piekabināju klāt Ubiquity AP un ātrums lokālajā tīklā, praktiski vienmēr, ir tuvu maksimumam ko spēj izspiest dators un AP (800-900)
Ja godīgi, man bija tāda doma iešāvusies galvā, jo vienā no savām darbavietām tieši tā biju sabūvējis. Maršrutētājs Mikrotik, WiFi piekļuves punkti Ubiquity AP . Bet priekš mājas, tā cena nedaudz par augstu.
Jā, cipars bik paskābs sanāk. Man sanāca, ka tāpat vajadzēja vēl vienu AP, jo rūtera novietojums nebija tas labākais + mikrotika wifi regulāri bija dīvaini gļuki/bedres performancē (ar visiem regulārajiem apdeitiem). Tiesa gan atceros, ka Ubiquity AP arī vajadzēja VHT settingus pareizi salikt, lai izspiestu max – ja tas nav bakstīts, tad var paskatīties Mikrotikā.
Paldies par info. Apskatīšu ko vēl var leitas labā darīt. Bet nu dabūt vismaz uz tiem 400 Mbit/s ir jau labi.